Swissôtel Hakkında

Swissôtel Hotels & Resorts, yüksek dağlarıyla ve eşit derecede yüksek yaşam standartlarıyla ünlü bir ülke olan İsviçre'de kurulmuştur. Markanın çağdaş İsviçre tarzı ve yerel hayattan ilham alan zarafeti, lüks otellerden hoşlanan, ancak geleneksel odalar yerine modern bir yenilik anlayışını tercih eden iş ve tatil amaçlı konukları kendisine çekmektedir. Seyahat edenlerin beklentilerini karşılayan cazip bir konumdaki Swissôtel, konuklarına dünya genelindeki şehir merkezlerinin kalbinde, iş ve alışveriş bölgelerinin hemen yakınında konaklama imkanı sunar. 2014Kış Olimpiyatlarının yapıldığı Rusya'nın Sochi şehrindeki iki yeni tatil köyüyle birlikte, Swissôteller dünya genelinde 30'den fazla iyi konumlandırılmış tesiste bulunabilmektedir. Dünyadaki konuklar olarak her Swissôtel, İsviçre'nin sürdürülebilirlik standartlarıyla uyumludur. Aslında, Swissôtel'in bir misyonu vardır: konuklara, ekip üyelerine ve çevreye eşit ölçüde saygılı davranmak. Swissôtel her ne kadar Fairmont, Raffles ve Swissôtel markaları altında dünyanın önde gelen global otel şirketlerinden FRHI Hotels & Resorts'a ait olsa da, tıpkı kurulduğu ülke gibi özünde küçük bir otel olarak kalmıştır.

Swissôtel'in Tarihçesi

Yalnızca birkaç otelle 1980 yılında kurulan bu girişim, zamanla beş kıtadaki 17 ülkede delüks otellerden oluşan seçkin ve uluslararası üne sahip bir otel zincirine dönüşmüştür.

Basın bültenlerimizi okuyun

30+ Yıldır Devam Eden
Lüks ve Hizmet

Bugün

Bugün

Swissôtel Hotels & Resorts portföyü, geliştirme aşamasındaki veya hizmet halindeki 17 sayısından fazla tesisle 40 ülkede temsil edilmektedir.

2006

2006

Fairmont Hotels & Resorts, Colony Capital ve Kingdom Hotels International tarafından satın alınır. Bu kurumlar, yeni otel grubu olarak FRHI Holdings Limited'ı kurar; bu grubun bünyesinde üç güçlü marka adı yer almaktadır: Fairmont, Raffles ve Swissôtel Hotels & Resorts.

2005

2005

Raffles International, gayrimenkul ve şirket yönetiminde uzmanlaşmış global bir özel yatırım grubu olan Los Angeles merkezli Colony Capital LLC firması tarafından satın alınır.

2001

2001

Singapur merkezli Raffles Holdings Limited, Swissôtel Hotels & Resorts'u satın alır.

1996

1996

Grubun genel merkezi, Zürih kentinden New York'a taşınır.

1990

1990

Nestlé, hisselerini satar ve otel grubu SAirRelations/SAirGroup'un yüzde yüz iştiraki haline gelir.

1980

1980

Swissair ve Nestlé'nin ortak teşebbüsü olan şirket, Cenevre kentindeki Hotel Le Président'i alarak ve New York, Bern ve Zürih kentlerinde yeni tesisler için uzun vadeli yönetim sözleşmeleri yaparak ilk otel portföyünü oluşturur.

Swissôtel Kültürü

"Swissôtel Hotels & Resorts, konuklarına otuz yılı aşkın süredir kişiye özel hizmet ve tam bağlılık sunma geleneğini sürdürmekten gurur duymaktadır."

Lilian Roten, Swissôtel Markasının Müdür Yardımcısı

Swissotel Hotels & Resorts Kültürü

Swissôtel'in hedefi; hizmet sunumu, tasarım zenginliği ve modern İsviçre nitelikleri ile saygı gören, son derece tanınmış bir marka olmaktır. Misyonu, herkesin hizmet beklentilerini karşılamak ve şirketin İsviçre mirasına sadık kalmaktır. Swissôtel bu misyonu Saygı, Dürüstlük, Aidiyet, Emniyet ve Güvenlik değerlerine bağlı kalarak gerçekleştirmektedir.

Hizmet Konsepti

Hizmet Konsepti Swissotel Hotels & Resorts

Swissôtel Hotels & Resorts, son teknoloji olanaklar ve benzersiz yerel karakterle süslenmiş lüks bir tasarıma sahip konaklama imkanı ile hem tatil hem iş amaçlı seyahat edenlere konaklama hizmeti sunar. Hizmet kalitesi, ekibinin sıcaklığı, özeni ve girişimcilik zekası aracılığıyla sergilenir. Her konuğun ihtiyaçları tahmin edilir ve beklentinin ötesinde hizmet verilir; her ayrıntı düşünülür ve önceden hayata geçirilir.